یکی از تحولات بزرگ در صنعت، انقلاب چهارم و مطرح شدن بحثی تحت عنوان IIOT  می باشد که این مفهوم پلی بین ارتباط ماشین ها و کنترلر ها به شبکه ابری است که این ارتباط مزایای فراوانی دارد و دریچه ای به سوی مدیریت آسان با انعطاف پذیری بالا است.حال با مطرح شدن این مفاهیم جدید در صنعت، مهندسین اتوماسیون صنعتی با چالش وارد کردن این مفهوم در طراحی های خود و از طرفی حل کردن ریسک های به وجود آمده روبرو هستند. حال انتخاب تجهیزاتی که دغدغه های مهندسین و طراحان را در راستای به روزرسانی بستر ارتباطی بر اساس آخرین تکنولوژی ها تسریع بخشد بسیار اهمیت دارد.

کمپانی وسترمو در طراحی تجهیزات جدید خود نگاهی به این مفاهیم ونحوه ارتباط آن با تجهیزات موجود را دغدغه طراحی خود قرار داده است. که در سری تجهیزات ارتباطی خود که سری RFIR-128  می باشد، علاوه بر بحث فایروال صنعتی که قابلیت محدود کردن دسترسی های غیرمجاز را فراهم می کند بستری با نام Weconnect  را طراحی کرده است که امکان فراهم نمودن بستری امن در فضای ابری را فراهم می کند. که این بحث می تواند یکی از دغدغه های طراحان که امنیت است را پوشش دهد. در کنار قابلیت های امنیتی، انعطاف پذیری در طراحی را با وارد کردن پشتیبانی از پروتکل های رایج در شبکه فراهم نموده است. در این امر می توان  قابلیت پشتیبانی از پروتکل MRP  را اشاره کرد، که یک پروتکل رایج در شبکه های صنعتی به منظور فراهم کردن بسترارتباطی با قابلیت بازیابی مسیر در صورت بروز خطا در شبکه است. از مزایای این پروتکل می توان عدم وابستگی به یک تولید کننده در فراهم نمودن بستر ارتباطی را نام برد.

westermo_rfir_group_photo

سری سوئیچ های مدیریتی RFIR-128  علاوه بر قابلیت های ذکر شده در بالا دارای رنج وسیعی از مدل های مختلف با تعداد پورت های متفاوت است که به طراحان این امکان را می دهد که به سادگی با توجه به نیاز خود، مدل مورد نظر را انتخاب و در شبکه به منظور فراهم کردن بستری ارتباطی با قابلیت اطمینان بسیار بالا در محیط های سخت کاری، دیتاهای حساس خود را انتقال دهند.

نظر خود را بنویسید