ترمینال صنعتی کمپانی روباستل محصولی نوین از این کمپانی است که در راستای تسهیل برقراری ارتباط بین شبکه­ های صنعتی طراحی و تولید شده ­است. با توجه به توسعه اینترنت اشیا (IOT) در صنایع مختلف، در اختیار داشتن تجهیزی اینچنین، توسعه راهکارهای مخابرات و اتوماسیون صنعتی با استفاده از تکنولوژی را توجیه می-نماید.

MEG5000 تجهیزی است که در کنار قابلیت­های مدیریتی و سهولت در پیکر­بندی از انعطاف نیز برخوردار است. این دستگاه با طراحی ماژولار خود، امکان بهره ­برداری از سه ماژول متفاوت را به صورت همزمان فراهم می ­آورد و کاربر آن می­ تواند با توجه به نیاز خود از درگاه­های (Interfaces) مختلف فراخور ماژولی که انتخاب می­نماید بهره ­مند گردد. این قابلیت شاید مهمترین نقطه قوت این تجهیز برای استفاده در راهکارهای IIOT باشد. در حقیقت این تجهیز را می­توان شخصی­ سازی نمود و از انعطاف ­پذیری قابل­ توجهی در توسعه راهکار­ها صنعتی بهره­ مند گردید.

 

در لایه­ های بیرونی شبکه یا به اصطلاح کف کارگاه، MEG500 می­تواند داده ­ها را بلادرنگ مورد پردازش قراردهد و به لای ه­های بالاتر ارسال نماید؛ و این در حالی صورت می­ پذیرد که این وظیفه  نظیر وظایف دیگر همانند جمع ­آوری داده در کمال بهره ­وری و کارایی به انجام خواهد رسید. در زمانی که حجم زیادی از داده برای رایانش ابری ارسال می­ شود، در اثر محدودیت در پهنای باند میزان Latency در شبکه افزایش خواهد یافت. MEG5000 با پهنای باند وای فای بالغ بر 1300MB و همچنین قدرت پردازش خود کمک میکند تا معماری اتوماسیون به صورتی انجام پذیرد که بخشی قابل توجه از پردازش که قرار است در رایانش ­ابری انجام پذیرد، در کف کارگاه صورت پذیرد.

این تجهیز از کمپانی روباستل همانند سایر تجهیزات این کمپانی از سیستم ­عامل RobustOS بهره می­گیرد که آن خود نیز مبتنی بر سیستم ­عامل Linux طراحی شده­است. RobustOS از اکثر و اهم قابلیت­ها و پروتکل­ های در حوزه شبکه پشتیبانی می ­نماید این درحالی­ است که کاربر آن می ­تواند با کمک SDK آن و بهره ­گیری از زبان­های برنامه ­نویسی نظیر C، JAVA، Pyton و . . . اقدام به توسعه قابلیت­های جدید بر روی این سیستم ­عامل نماید. البته باید اشاره نمود که کمپانی Robustel  خود پلاگین­های متعددی را توسعه داده ­است و کاربران می­ توانند به سهولت آنها را به سیستم ­عامل تجهیزات خود اضافه نمایند.

iot

قابلیت­های MEG5000 :

 

  • دارای 8 درگاه اترنت 10/100 و یک درگاه WAN 10/100/1000
  • Wi-Fi در دو حالت AP و Client مطابق با استاندارد 11a/b/g/n/ac
  • مجهز به حافظه mSATA SSD جهت دخیره­ سازی Logها
  • مجهز به سنسور داخلی حرارت برای پایش دمای کارکرد دستگاه
  • IPsec/ OpenVPN/ GRE/ L2TP/ PPTP/ DMVPN
  • مجهز به دو سیم­کارت پشتیبان یکدیگر و قابلیت Load Balancing در دو حالت Cold و Warm
  • پشتیبانی از استانداردهای امنیتی و رمزنگاری اطلاعات
  • پایش وضعیت تجهیز از طریق SMS، e-mail، DI/DO، SNMP trap و یا نرم ­افزار Robustlink

نظر خود را بنویسید