امروزه اپراتورهای سیستم حمل ونقل با چالش های زیادی رو به رو هستند. به عنوان مثال، مدیریت بهتر ترافیک در سطح بزرگراه ها و خیابان ها می تواند ایمنی را بهبود و زمان سفر را کاهش دهد

نیازمندیهای شبکه

  • شبکه سلسله مراتبی IP با قابلیت اطمینان و ظرفیت بالا

ATMS نیاز به یک شبکه چندلایه برای مرتبط کردن تمامی ایستگاه های نظارت و کنترل و جمع آوری اطلاعات آن را دارد. در بالاترین سطح از سوییچ های گیگابایتی و در سطوح پایین تر از سوییچ های 10/100 استفاده می شود. کل شبکه می باست انعطاف پذیر بوده وخاصیت افزونگی داشته تا در صورت بروزاختلال در شبکه یا حجم داده فراتر از ظرفیت شبکه، بتوان با بستری مناسب به راحتی از راه دور کنترل گردد.

  • سیستم نظارت تصویری کارآمد

مهندسان ترافیک نیاز به دسترسی به داده های ویدئویی قابل اعتماد برای دیدن سطح فعلی ترافیک، حوادث جاده ای، و شرایط جوی ناپایدار دارند. جریان ویدئو می بایست بصورت بهینه فشرده سازی گردد تا اطلاعات در بستر شبکه با ویژگی هایی مانند IGMP SNOOPING MULTICAST FILTERING منتقل گردد.

  • سیستم های پیشرفته مدیریت ترافیک بلادرنگ

مرکز کنترل از داده های سنسورهای نظارت بر شرایط ترافیک و جاده جهت کنترل دسترسی جاده، چراغ های راهنمایی، و اعزام خودرو استفاده می کند. تجهیزات ابزار دقیق شامل سنسور ها و فعال کننده ها (actuator به طور فعال به وقایع از پیش تعریف شده پاسخ می دهند، جهت به روز رسانی پیام های تابلوها در زمان واقعی برای آگاهی و هشدار رانندگان از حوادث، شرایط آب و هوایی و ترافیک سنگین بکار گرفته می شوند. بدین ترتیب سفری امن و راحت برای مسافران ایجاد می شود.

  • نظارت و کنترل قابل اعتماد و امن

کنترل ترافیک و دوربین های شبکه در هر تقاطع شهر یا خیابان می بایست دارای قابلیت کار در گستره دمایی زیاد محیط خارجی را داشنه باشند. تا بتوانند اطلاعات ترافیک راه دور را به طور ثابت برای سامانه کنترل خودکار ترافیک ارسال نمایند. رمزگذاری شبکه و احراز هویت برروی شبکه های سیمی و بی سیم عمومی جهت محافظت از دسترسی به اطلاعات و امنیت حائز اهمیت می باشد.

راهکار های ایورد

شرکت ایورد آریا با استفاده از مجموعه کاملی از محصولات ، از جمله دستگاه های مبتنی بر ارتباطات کابلی و بدون سیم ، راه حل های ویدئویی HD، ورودی/خروجی های از راه دور و دستگاه های سریال به اترنت، راهکار جامعی را در زمینه سیستم های مدیریت حمل و نقل پیشرفته ارائه می نماید. استفاده از سوئیچ های صنعتی تا سرعت 1GbE / 10GbE با بهره گیری از تکنولوژیهای افزونگی مانند Turbo Ring ، Turbo Chain (recovery time < 20 ms) و GuaranLink (ارتباطات بی سیم) از مزایای رقابتی این راهکار می باشد. استفاده از نرم افزارهای کامل و آسان مانند MXstudio (مدیریت شبکه)، NVR و VMS (مدیریت نظارت) قابلیت مدیریت پذیری را بالا می برد. همچنین فایروال سرعت بالا و VPN ها برای حفظ امنیت ایجاد شده اند. این محصولات در محیط های سخت در گستره دمایی 40- تا 75+درجه سانتی گراد و رطوبت 95 % کار می کنند. استفاده از ورودی/خروجی های OPC-enabled Active از بارگذاری بالای شبکه و مرکز کنترل ها جلوگیری می کند. از ویژگیهای مدیریت و امنیت می توان به LLDP، VLAN ،QoS، VLAN، IGMP snooping، IEEE 802.1X، SSH و … اشاره کرد.