پرداخت عوارض به صورت سنتی بسیار از لحاظ نیروی انسانی هزینه بر می باشد. اما مهمتر از آن، این روش سبب ایجاد ترافیک در محل پرداخت عوارض می شود. بنابراین بسیاری از دولت ها ETCهای هوشمند را انتخاب کرده اند.در این سیستم سنسورهای نصب شده در محلی که عوارض باید پرداخت شود، اطلاعات مربوط به transponder یا GPS نصب شده بر روی خودرو را دریافت و از اعتبار ان کم می شود. اگر خودرویی مجهز به این سیستم نباشد، تصویر پلاک خودرو از طریق دوربینهای نصب شده به اتاق کنترل برای پردازش پرداخت ارسال می گردند.

نیازمندیهای شبکه

  • پهنای باند بالا برای انتقال ویدئو / داده

با ورود وسایل نقلیه متعدد به جاده عوارضی در هر ثانیه در سرعت های بالا، زمان تاخیر شبکه غیر قابل قبول است. مقدار زیادی از ترافیک داده ها از دستگاه های پیچیده، مانند دوربین، اسکنر، و حسگرها، می باشد که نیازمند سرعت انتقال گیگابیت در سراسر backbone شبکه، به ویژه برای انتقال تصاویر با وضوح بالا از دوربین های متعدد می باشد.

  • عملیات گسترده دما

دستگاه های شبکه باید از یک محدوده دمای کاری گسترده ای پشتیبانی نمایند. در فضای باز، درجه حرارت می تواند زیر انجماد در شب، و بیش از 49 درجه سانتی گراد در طول روز. قرار گیرد. درجه حرارت حتی می تواند بیش از 60 درجه سانتی گراد در داخل کابین کنار جاده ای برسد.

  • فضای کوچک برای نصب و راه اندازی تجهیزات

هر خط از بزرگراه نیاز به یک دوربین، سنسور، اسکنر، و یک کابین برای تشخیص ETC و نظارت بر ترافیک دارد. در کابین با یک مقدار محدود از فضا، باید انواع تجهیزات شبکه و ETC قرار گیرد. بنابراین تجهیزات شبکه در کابین باید دارای ابعاد کوچک و DIN-rail mountable باشند.

راه حل های ایورد

ایجاد شبکه اترنت گیگابیت برای انتقال گسترده ویدئو و داده با استفاده از مجموعه کاملی از محصولات ، از جمله دستگاه های کابلی و بی سیم، راه حل های ویدئویی HD، ورودی/خروجی های از راه دور و دستگاه های سریال به اترنت انجام می­گیرد. در این شبکه رابط فیبر برای انتقال فواصل دور درنظر گرفته شده است.

تمامی محصولات ارائه شده در گستره­ی دمایی (-40 تا 75 درجه سانتی گراد) کار می کنند.