راه حل های حمل و نقل هوشمند برای تونل ، مجموعه ای از راه کار های جامع و قابل اطمینان فراهم خواهد کرد. تونل نتنها مدیریت ترافیک وسیله نقلیه، بلکه کنترل سیستم های زیرساخت های متعدد را نیز بر عهده خواهد داشت.

برای تونل های بسیار طولانی، نیاز به یک سیستم یکپارچه جهت کنترل تهویه، کنترل جاده و روشنایی علائم، تشخیص آتش سوزی و آلارم، اندازه گیری کیفیت هوا ، و ارتباطات اضطراری مانند تلفن اضطراری می باشد.

نیازمندیهای شبکه

  • مقاومت و پاسخ دهی بالا

از آنجا که ایمنی در تونل اولویت اول می باشد، شبکه نیازمند سوئیچ هایی با قابلیت انعطاف پذیری و افزونگی با تکنولوژی توربو) (Turbo Ring می باشد. تمام داده های سنسورهای تونل ، می بایست با حداقل تاخیر به مراکز کنترل تحویل داده شود .

  • نظارت بر ترافیک به صورت آنلاین

نظارت مستمر برترافیک در یک تونل نیازمند دریافت اطلاعات از دوربین های مدار بسته در طول تونل می باشد. این نظارت شامل مواردی مانند تراکم ترافیک، تصادفات ،و کنترل سرعت میباشد. دوربین ها می بایست مقاوم، و حساس به شرایط تاریک داخل تونل باشند. در نهایت، ویدئو های HD IP و مدیریت آنها یک نیاز ضروری برای کاربردهای تونل با نور کم با فن آوری های بهبود تصویر و بهینه سازی پهنای باند می باشد.

  • درگاه کنترل ترافیک متمرکز

با توجه به طول تونل، درگاه می بایست در ورودی تونل و مکانی از پیش تعریف شده مستقر شود. این درگاه ها نیاز به دستگاههای سریال به اترنت قوی جهت اتصال به مرکز کنترل تونل دارند.

  • سیستم هشدار با قابلیت اعتماد بالا

راه حل های ایورد

استفاده از تکنولوژی افزونگی Turbo Ring/Turbo Chain، محصولات شرکت ایورد زمان بهبودی را به کمتر از20 میلی ثانیه رسانده است.

برای ارسال چند سطحی داده ها از پلت فرم های محاسباتی انعطاف پذیر، با ثبات و آماده اجرا استفاده می شود.

سیستم های هشدار I / O ترکیبی از polling-based و report-by- exception می باشند، تمامی محصولات به خوبی در محیط های صنعتی در گستره دمایی 40- تا 75 درجه سانتی گراد کار می کنند.

نظارت تونل با قابلیت های IVA دقیق و کارآمد صورت می گیرد.